Ivars Indāns

Viskautkas. Ivara Indāna emuārs (blogs). Visas publikācijas ir mans personīgais viedoklis.

2011. gada 26. dec.

Kā izklaidējas ASV jaunieši

Mans vecākais puika dauzās pa štatiem. Ir sajūsmā par turienes jauniešiem, vismaz ar to daļu, ar kuriem viņam iznācis sastapties. Ļoti patīkot New Orlean. Atsūtīja 2 klipiņus no tusiņa krodziņā. Jaunieši ļoti cienot tradīcijas. Daži klipi:

un


Kurš pazīst Reini, var mēģināt saskatīt starp dejotājiem ;)

Etiķetes: , , ,

2011. gada 19. dec.

Ziemassvētki nāk

Ar savām dziesmiņām... Bišķi jau apnikušas. Nu patīk man kas patiesāks, tāds, ka izkliedz dvēseli, cilvēki, kas atklāti saka savu domu. Merilins Mensons, piemēram: 
Nu jā, briesmīgi, bet tā jau dzīvojam!

Etiķetes: , ,

2011. gada 11. dec.

Atkal par WEB 2.0 statistiku

Turpinot izvērtēt Latvijas WEB 2.0 akrtivitāti, salīdzinu ierakstu skaitu nacionālajās Wikipēdijās kaimiņvalstīs: cik ierakstu izveidots uz 1000 iedzīvotājiem. Protams, dati nav precīzi, gan jau, ka daudzi LV iedzīvotāji veido ierakstus krievu valodā, piemēram. Bet salīdzināšanai der.
Secinājumus veiciet paši:
Wikipedia.org izveidoto ierakstu skaits uz 1000 iedzīvotājiem. 2011. 11. decembra dati

Etiķetes: , ,

2011. gada 3. dec.

Atkal par naudu un elektrību. Salīdzināju apgaismojuma izmaksas vienai griestu lampai, izmantojot dažādus spuldzīšu tipus

Šodienas viens no darbiem bija nomainīt salūzušo griestu lampu lauku mājās. Lampa no Padomju laikiem, naturāli saira plastmasa, 60w spuldžu karstums aktīvi palīdzēja. Labojama nav. Daudz labu lietu var atrast bēniņos, atradās arī viena lampa, no tiem pašiem laikiem, bet mazlietota.
Apgaismojuma virziens (uz augšu) nav īsti piemērots, jo griesti ir dzeltenā krāsā, nācās 40w spuldzītes aizvietot ar 60w. Sakarā ar elektības tarifiem, dabīgi, radās jautājums par izmaksām.
Nu ko, ņemam ekseļa tabulu un būvējam izmaksu modeli griestu lampai ar 3 spuldzītēm, katras gaismas atdeve, kā 60w kvēlspuldzei. Aprēķinam elektroenerģijas izmaksas 1 gadam un spuldzīšu izmaksas. Un salīdzinam 4 dažādiem spuldzīšu veidiem: kvēlspuldzei, halogēnajai, ekonomiskajai un LED spuldzēm. Rezultāti ļoti stabili, neatkarīgi no degšanas laika diennaktī, izmaksas paliek konstantas (izskaitļoju izmaksas no 1 stundas dienā līdz 10 stundām). Rezultātu grafiki šeit:

Izmaksu grafiks 1 gadam, ja lampa spīd 2 stundas katru dienu.
Izmaksas, ja lampas spīt 10 stundas dienā.
Protams, izmaksu aprēķins ir aptuvens un var kalpot tikai situācijas izvērtēšanai.
Grafiks ar 2 stundām dienā, manuprāt, varētu būt piemērojams dzīvojamajām telpām, 10 stundu režīms: darba telpām. Mani pārsteidza tas, ka kvēlspuldzes, neskatoties un to lētumu, nebūt nav ekonomiskākas, izmantojot tās minimāli. Pat spīdinot tikai 1 stundu dienā, elektroenerģijas cena tās padara neefektīvas.
Ja interesē: paspēlējieties paši. Google Dokumentos fails ir pieejams šeit.
Nu ko, rīt uz veikalu iepirkt ekonomiskās spuldzītes? Vai atpakaļ pie skaliem?
Gaišas visiem istabas :)

Etiķetes: , , ,