Ivars Indāns

Viskautkas. Ivara Indāna emuārs (blogs). Visas publikācijas ir mans personīgais viedoklis.

2013. gada 29. janv.

Kā pēc attēla internetā atrast gleznas autoru?

Tīri praktiska ideja: varbūt kādam var noderēt.
Facebook ieraudzīju ļoti interesantu akvareli, kas bija nosūtīts kā virtuālā dāvana kolēģei no Krievijas viņas Dzimšanas dienā:

Iepatikās, radās vēlēšanās uzzināt autoru un ko vairāk. Kā rīkojos, lai atrastu autoru:

1. Uzklikšķinot uz attēla, atveram to. Šajā skatā ir pieejams pats attēla fails (jpg), To lejupielādēju, izmantojot funkciju "Saglabāt attēlu kā...". (Iespējams, ka var izmantot funkciju "Kopēt attēla URL", bet nepārbaudīju):
2. Ieejam Google meklētājā, izvēlamies "Attēlu" režīmu. Uzklikšķinam uz fotoaparāta ikoniņas. Ielādējam 1. punktā iegūto attēla failu. Palaižam meklēšanu:
3. Iegūstam rezultātu:
Gleznas autors: аруш воцмуш. Varu tikai ieteikt, patīk.

Vēl ir serviss TinyEye, bet pēc paša pieredzes Google tiek galā labāk. TinyEye meklē precīzas attēla kopijas (dublikātus), Google atrod arī dažādas variācijas.
________________________________________________________________________
p.s. Pārbaudīju: jā, īsāks ceļš (bez attēla saglabāšanas datorā) ir izmantot "Kopēt attēla URL" un šo URL norādīt meklēšanas lauciņā:
Tas, iespējams, var nenostrādāt gadījumos, ja ir ierobežota piekļuve avotam.

Etiķetes: , , , ,

2013. gada 24. janv.

WEB 2.0 statistika

Kopš 2011. gada veidoju savu "WEB 2.0 aktivitātes indeksu" pa valstīm. Mērķis: aptuveni novērtēt, cik aktīvi uz reāliem darbiem ir Latvijas un tās kaimiņvalstu iedzīvotāji.
Kā pamatu ņēmu vienas no populārājiem informācijas avotiem internetā, Vikipēdijas enciklopēdijas nacionālo ierakstu skaitu un atiecīgās valsts iedzīvotāju skaitu. Indekss ir ierakstu skaits uz 1000 iedzīvotājiem.
Jaunākie dati aprēķināti 2013. gada 24. janvārī. Tabula skatāma šeit, ērtumam rezultāti grafiskā veidā:
Paanalizējot tabulu: iespējams, ka Krievijas un daļēji Ukrainas ierakstu skaits (gandrīz miljons) jau tuvu reālajam maksimumam, tāpēc proporcionāli zems indekss. Baltijas reģionu iespējas aptuveni vienādas. Latvija kā bija, tā arī paliek pastarīte.

Cik ierakstus jūs esiet veidojuši vai labojuši kādā wiki avotā?

Etiķetes: , ,

2013. gada 15. janv.

Dažas atziņas Kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes uzstāšanās laikā


2012. gada 5. janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā viesojās Kulturas ministre Žaneta Jaunzeme-Grende ar nelielu vieslekciju.
Kārtojot papīrus uz sava galda, atradu lapu, kurā pierakstīju, manuprāt, svarīgos momentus. Minimālā redakcijā, atvainojos par stilu:

  • Jaunas idejas NB koncepcijai: no dažādām valstīm;
  • Kultūras integrācija;
  • "Atzīt kļūdu un apstāties";
  • "Inovācijas rada bailes";
  • "LEAN" filosofija;
  • Pasaules satura radītāji = Facebook, informācija katru dienu;
  • Jāmācās katru dienu;
  • Veids, kā komunicējam savā starpā;
  • Svarīgi zināt, kas būs nākotnē;
  • Slavē LNB Direktoru;
  • "Pasaules līmeņa cilvēki";
  • "Bailes, kā pretstats brīvībai" - par radošo personību;
  • Projekts "Radošā Latvija": līdzīgs "Creative Estonia".
Piekrītu gandrīz visiem punktiem. "Gandrīz" tāpēc, ka dažus terminus (Lean filosofija) nesaprotu un vispār: lai neizklausītos pēc pieglaimošanās. Uzskatu, ka Latvijai ir laimējies ar kultūras ministriem: visi atraktīvi un aktīvi, katram savas stiprās puses. Arī izdarīts pie esošā finansējuma ir daudz. Nedaudz apbēdina neretie uzbrukumi forumos, bet tas vairāk komentētāju kompetences un/vai kultūras līmeņa jautājums. Diemžēl ar uzbeucieniem jārēķinās visiem, kuri cenšas aktīvi kaut ko paveikt.
Veiksmi mums visiem!

Etiķetes: , ,