Ivars Indāns

Viskautkas. Ivara Indāna emuārs (blogs). Visas publikācijas ir mans personīgais viedoklis.

2012. gada 27. maijs

Bauskas tirgus pavasarī :)

Patīk Bauskas tirgi. Tiem ir sava īpaša aura.
Tirgi ir divi: vecais tirgus un "Bauzes" tirgus.  Sākotnēji vecais tirgus atradās Bauskas pilsētas pašā centrā, bet, pilsētai augot, reāli centrā tagad atrodas Bauzes tirgus. Vecais tirgus praktiski vairs netiek izmantots.
Bauzes tirgum ir īpatnējs iekārtojums: kamēr tirgus nestrādā, te ir maksas autostāvvieta. Darba laikā iebraukšana tirgū un stāvvieta ir bez maksas.
Aktīvajos tirgošanās laikos (pavasarī, stādi) mašīnas un tirgotāji sajaukti kopā, draudzīgā pūlī. Tādu risinājumu, manuprāt, Latvijā daudz nav.
Īpaši košs skats pavasarī, stādu, sēklu, darbarīku tirgošanas laikā. Bauskas tirgus ir pilns, tā apmeklētājiem un tirgotājiem ir kāda īpaša aura. Bauska nav īsti lauki, bet arī tālu līdz snobiskai lielpilsētai. Rezultātā cilvēki vienkārši un inteliģenti. Nav problēmu ar visiem aprunāties, arī jociņus uztver ar sapratni.
Protams, arī latviskā vide svarīga, kaut gan aizvien biežāk sāk skanēt krievu valoda. Daļēji tā cēlonis ir tirgotāji no Lietuvas. Lietuvā, piemēram, koku stādu cenas ir 2x zemākas, kā Latvijā: "viestirgotājiem" (labu vārdu izdomāju?) atmaksājas tērēt naudu degvielai. Ko nekādi nespēju saprast: kāpēc jāpērk, piemēram, kāpostu stāds par 25 santīmiem, jāstāda, jālej, jāravē, jādzenā prom kāpostu taureņi: ja rudenī veikalā gatavs kāposts maksā to pašu naudiņu. Bet nu sava manta ir sava.
Protams, savs kolorīts ir Bauskas meitenēm. Īpaši jaukas ir tirgotājas no savām zemnieku saimniecībām :)

Stādu un dēstu (ir atšķirība?) izvēle

Vidū skaistās tirgotājas.
Ļoti lietišķi ir gaļas tirgotāji: atliek tikai piebremzēt pie stenda, kad tiek piedāvāta prece. Cenas visur vienādas, man, kā nespeciālistam, grūti izvēlēties piemērotāko.
Jā, vēl ir "Bauskas alus" tirgotava, kauss Bauskas gaišā, nefiltrētā: LVL 0,65! Kur vēl tādas cenas? Alu var arī pildīt savos traukos, vasaras laikā garšo brīnišķīgi!
("Bauskas alus" un Bauskas pilsētas attiecības man nav saprotamas. Man šķiet, ka būtu tikai loģiski Bauskā tirgot vietējo alu, bet nē. Nedaudzajās āra kafejnīcās piedāvā Aldari: nu nav īsti patriotiski.)

Etiķetes: , ,